Vážená paní, vážený pane,
vodík představuje významnou příležitost pro transformaci dopravy i průmyslu v Moravskoslezském kraji.
Ve dnech 3.– 4. března 2026 se v Ostravě uskutečnilo meziregionální setkání partnerů projektu „UNIFHY – Sjednocení politik na podporu zavádění zeleného vodíku k dekarbonizaci Evropy“ (registrační číslo projektu 02C0503), spolufinancovaného z programu Interreg Europe, za účasti zástupců místní zájmové skupiny.
Rádi bychom vás proto pozvali na další, v pořadí čtvrté, tentokrát online setkání Local Stakeholders Group projektu UNIFHY, které nabídne prostor pro sdílení zkušeností, reflexi výstupů z ostravského setkání a diskusi o možnostech další spolupráce mezi veřejným sektorem, průmyslem a výzkumnými organizacemi.
Cíle setkání
  • zhodnotit výstupy a hlavní závěry ostravského setkání projektu UNIFHY,
  • představit záměr pilotního projektu programu Interreg a možnosti přenosu dobré praxe,
  • diskutovat perspektivy využití obnovitelných plynů pro akceleraci rozvoje vodíkové mobility v Moravskoslezském kraji.
Pro koho je setkání určeno
Setkání je určeno pro zástupce měst a obcí, dopravních podniků, průmyslových firem, technologických dodavatelů, inovačních center, univerzit a výzkumných organizací, kteří se podílejí nebo chtějí podílet na rozvoji vodíkových technologií a mobility v Moravskoslezském kraji.
Kdy: 24. 3. 2026 | 15:00–15:30
Kde: online (MS Teams)
V případě zájmu o připojení se, prosím kontaktujte Mgr. Marcela Mahdala: marcel.mahdal@ms-vk.cz
Těšíme se na společnou diskusi a sdílení zkušeností.